image

Savencia Fromage & Dairy a.s.

Největšímu výrobci značkových sýrů jsme vyvinuli systém pro řízenou ISO dokumentaci

Výchozí problém

aneb co stálo u zrodu spolupráce

Savencia Fromage & Dairy a.s. je největším výrobcem značkových sýrů na světě. U nás je firma známá především produkty Sedlčanský hermelín, Lučina, Pribináček, Apetito, Král sýrů a Liptov. V mlékárenské společnosti pracuje ve 120 zemích světa přes 19 400 zaměstnanců, v Česku a na Slovensku je zaměstnáno 1 200 pracovníků. 

Společnost využívala pro řízenou dokumentaci a směrnice software IBM Lotus Notes, který měl oproti SharePoint Online komplikovanější procesy. Proto se firma rozhodla přejít na uživatelsky jednodušší řešení, ve kterém jsme vytvořili modul pro schvalování, správu a distribuci interních dokumentů pro stovky uživatelů systému v České a Slovenské republice. Zároveň si vedení společnosti přálo, abychom nové řešení co nejvíce napodobili starému, pro snadnější přechod tisícovek uživatelů na nový systém.

Řešení problému

aneb jak jsme vše napravili

Při vytváření modulu správy ISO dokumentace jsme řešili komplikovaný systém manipulace s dokumenty. Museli jsme definovat přístupová práva pro tisíce položek, některé soubory jsme nastavili jako supertajné, jiné zpřístupnili všem. Tento složitý proces vyžadoval neustálou komunikaci s centrálou společnosti, abychom veškeré položky nastavili podle potřeb společnosti a nedošlo k chybě v systému.

Kromě nastavení nejrůznějších druhů oprávnění jsme vytvořili profily, které definují, kteří lidé jsou součástí určitého schvalovacího procesu a jaké je jejich pořadí. Celkově může dokument schvalovat až 8 osob.

Velice složité bylo přesunutí databáze uživatelů a ISO dokumentace z IBM Lotus Notes do SharePoint Online. V tisícovkách souborů jsme museli hledat poslední platné verze, skupiny uživatelů jsme z Lotus Notes převáděli na skupiny do Active Directory. Data nebyla konzistentní, tudíž jsme se Savencií úzce spolupracovali a soubory důkladně třídili.

V posledním kroku jsme nastavili notifikace, které například upozorňují na nesplněné úkoly nebo změny v ISO dokumentaci. Některé připomínky si uživatelé mohou nastavit sami a nemusí se tak spoléhat na centrální nastavení upomínek.

Společnost Savencia Fromage & Dairy od nás získala sofistikovaný systém pro práci, správu a distribuci ISO dokumentů. Díky společné kooperaci se nám úspěšně podařilo přesunout tisíce uživatelů a souborů z přechozího systému do nového. Následně jsme realizovali řadu školení v tuzemsku i zahraničí, aby uživatelé mohli co nejsnáze nový systém ovládat. Firma nyní pracuje v propracovaném SharePointu na míru, který nemá v Česku a na Slovensku obdoby.


Použité moduly

aneb co může umět i váš intranet

  • Centrální evidence úkolů
    Všechny úkoly včetně termínů pohromadě na jednom místě
  • Schvalování a správa interních dokumentů
    Snadná správa, schvalování a archivace interních dokumentů

Použité technologie

aneb bez čeho se neobejdeme

  • SharePoint Online
  • Microsoft PowerApps

Potřebujete podobné řešení?

Další reference