image

LIKOV s.r.o.

Vytvořili jsme intranet zaměřený na řízení zaměstnanců pro českého velikána ve výrobě stavebních profilů

Výchozí problém

aneb co stálo u zrodu spolupráce

LIKOV s.r.o. působí na českém trhu přes 25 let a je nevýznamnějším výrobcem a prodejcem stavebních profilů pro sádrokartonové konstrukce u nás. Společnost využívá nejmodernější výrobní technologie a každý rok rozšiřuje svůj sortiment o nové produkty.

Ve firmě pracuje okolo 120 zaměstnanců, kteří se spoléhají na funkční intranet rozdělený do jednotlivých sekcí. Prostředí původního systému SharePoint bylo nastaveno, avšak nedocházelo k aktualizacím a kontinuální správě celého prostředí. Grafická podoba byla zastaralá, vycházela ze základní šablony. Systém obsahoval pouze základní aplikace bez jakýchkoliv dalších, které by společnosti umožňovaly efektivně řídit zaměstnance nebo výrobu.

 

Řešení problému

aneb jak jsme vše napravili

Jako první jsme vytvořili nové rozložení intranetu vycházející z členění firmy na úseky. Zaměřili jsme se především na personalistiku, která v původním intranetu chyběla, a museli jsme ji vybudovat od základů. Firmě s více než stovkou zaměstnanců jsme přesně nastavili postupy pro nábor a řízení zaměstnanců. Design intranetu je moderní, sladěný s firemním vizuálem, tudíž se v něm všichni cítí pohodlně. Navíc je responzivní, takže si ho může kdokoliv přehledně zobrazit na mobilu, tabletu či PC.

 • Personalistika obsahuje evidenci výběrových řízení, uchazečů, zaměstnanců, dokumentace a veškerých souborů týkajících se pracovníků.
 • Personální oddělení s pomocí systému překontroluje údaje nového zaměstnance a ujistí se, že dostane vše, co potřebuje k výkonu práce. Jedná se o sérii úkolů, které na sebe navazují, a po splnění generují další úkol. Součástí je evidence přiřazeného majetku.

 • Pracovníci mohou používat předdefinované vzory dokumentů a e-mailových zpráv, které mohou dále upravovat a používat podle svých potřeb.

 • V systému lze jednoduše a rychle vytvářet aktivity a úkoly. Zaměstnanci si tak mohou přehledně tvořit seznamy upomínek na nejrůznější události.
 • V intranetu funguje fulltextové vyhledávání. Jakákoliv informace může být nalezena během vteřiny.


Použité moduly

aneb co může umět i váš intranet

 • Správa pracovních pozic
  Přehledná správa pozic a snazší zaškolování zaměstnanců
 • Schvalování a správa interních dokumentů 
  Snadná správa, schvalování a archivace interních dokumentů
 • Centrální evidence úkolů
  Všechny úkoly včetně termínů pohromadě na jednom místě
 • Firemní formuláře
  Zpřehledňuje práci s formuláři ve firmě a udržuje je aktuální

Použité technologie

aneb bez čeho se neobejdeme

 • MS SharePoint Foundation 2013

 • MS SQL server

Potřebujete podobné řešení?

Další reference