image

Pracujeme na novém informačním systému pro Centrum pro rodinu a sociální péči v Brně

  12. listopadu 2018
  Vývoj software

Centrum pro rodinu a sociální péči Brno je nezisková organizace, která od roku 1992 nabízí rodinám volnočasové, vzdělávací a poradenské programy a podporu v obtížných životních situacích. Na začátku listopadu jsme s organizací podepsali smlouvu na vytvoření nového informačního systému, který nahradí stávající. Ten je zastaralý a neumožňuje plynulou komunikaci a organizaci služby Trojlístek pro párování rodin s náhradními babičkami. 

Pracujeme na novém informačním systému pro Centrum pro rodinu a sociální péči v Brně

Stávající stav znesnadňuje práci kvůli nemoderním ovládacím prvkům uživatelského rozhraní. Spojení náhradních babiček s rodinami je řešeno manuálně pomocí podrobného prohlížení formulářů. To vede ke zdlouhavému vybírání vhodných babiček nebo rodin. Cílem je vytvořit nový systém, který zlepší přiřazování rodin k náhradním babičkám a urychlí vzájemnou komunikaci. 

Neziskové organizaci vytvoříme informační systém s responzivním designem, ve kterém ulehčíme párování rodin s babičkami. Všechny informace bude možné filtrovat podle zvolených parametrů. Tím zjednodušíme a urychlíme výběr náhradních babiček pro rodiny, protože doposud se babičky k rodinám přiřazovaly ručně. Další novou funkcí bude možnost hromadného odesílání emailů a SMS podle vybraných kritérií babičkám, rodinám a fungujícím párům. Tím zrychlíme komunikaci na zlomek původního času. K dalšímu zjednodušení pomůže seznam akcí s evidencí přihlášených babiček a rodin. Nový systém bude využívat maximálního prostoru pro zobrazování obsahu.