image

COMTES FHT má intranet plný inovací. Personalistika je už hračka

  3. září 2019
  SharePoint

Výzkumná organizace COMTES FHT a.s. podporuje své zákazníky ve vývoji, inovacích a při zavádění špičkových technologií převážně ve strojírenském odvětví, ale také v automobilovém a energetickém průmyslu. Společnost potřebovala modernizovat svůj informační systém, a proto nás oslovila s prosbou rozšířit firemní SharePoint o propracovanou organizaci zaměstnanců a správu dokumentů.

COMTES FHT má intranet plný inovací. Personalistika je už hračka

I největší profesionálové v oboru se neobejdou bez jasného plánování a přehledného, fungujícího informačního systému. COMTES FHT potřebovala vytvořit šikovný modul pro SharePoint, který by usnadnil personalistům, vedení, ale i zaměstnancům žádosti o dovolené, schvalování dokumentů, rezervaci vozidel a místností.

Jako první jsme zastaralý SharePoint modernizovali na novější verzi a pustili se do kompletního přesunu dat. Důležitým krokem bylo napojení intranetu na Active Directory, aby se data, telefonní čísla, adresy a jiné položky mohly jednoduše synchronizovat.

V novém informačním systému nechybí propracovaný seznam zaměstnanců s jejich údaji, organizační struktura společnosti a telefonní seznam. Jednou z nejdůležitějších nových funkcí je schvalování a správa dokumentů a modul pro HR. Zaměstnanci v intranetu během chvilky zažádají o dovolenou, vůz či místnost pro konferenci. Žádost se následně zašle příslušnému člověku, což všem šetří čas. Dovolená se následně objeví v kalendáři, takže všichni vědí, kdo bude kdy chybět. Zápisy z porad pomáhají s informovaností zaměstnanců a při evidenci zadaných úkolů.

Díky součinnosti a přesné koordinaci našich programátorů se společnost může po takto propracovaných inovacích intranetu opět plně soustředit na své zákazníky.