image

Blažek, spol. se už nemusí obávat ztráty dat. Postarali jsme se o zabezpečení souborů

  14. října 2019
  SharePoint

Společnost Blažek, spol. s.r.o. zajišťuje správu nemovitostí všech velikostí a také provádí veškerý servis spojený se správou a údržbou bytových domů včetně nejbližšího okolí. Vedení firmy chtělo v intranetu lépe pracovat se soubory a tak nás poprosilo o vytvoření modulu pro správu, zálohování a zabezpečení dokumentů.

Blažek, spol. se už nemusí obávat ztráty dat. Postarali jsme se o zabezpečení souborů

Téměř každá firma potřebuje správně zálohovat dokumenty a následně je zabezpečit, aby s nimi nemohly neautorizované osoby manipulovat. Proto jsme v SharePointu společnosti nastavili oprávnění manipulace s dokumenty tak, aby je uživatelé mohli přidávat, ale nemohli odstranit. Zálohované dokumenty mohou mazat nebo upravovat jen pověření správci, či majitelé společnosti. Při změně nebo přepsání dokumentu se evidují předchozí verze, které lze obnovit.

Dále jsme vytvořili jednoduché automatické zakládání složek. Pro každého nově přidaného zákazníka systém vytvoří hlavní složku s názvem zákazníka a pod ní dalších 20 důležitých podsložek. Tím pádem není třeba u každého klienta ručně generovat každou podsložku zvlášť. Soubory ze složek lze následně zákazníkům jednoduše nasdílet přes email.

Vedení společnosti si spravuje SharePoint samo, a proto jsme všechny zaškolili a sepsali podrobný návod ke všem funkcionalitám. Není třeba vždy spoléhat na pomoc externích správců, rádi proškolíme i menší firmy, které si nemohou dovolit utrácet za drahý outsourcing.